MOBİLYASK.COM

Blog

Mobilya Alırken

Ev dekorasyonunda en belirleyici unsurlarından biri de koltuk takımı seçimidir. Modern evlere modern koltuk takımları seçimi yapıldıktan sonra diğer detayların buna göre şekillendiğini bilmekteyiz…  TV ünitesinden kullanılan aksesuarlara kadar her detay, seçilen koltuk takımınızın tarzına uygun olarak tercih ediliyor. Bu yüzden ev dekorasyonu yaparken öncelikle oluşturmak istediğiniz tarzı belirlemeniz ve koltuk takımı seçimini bundan sonra yapmanız daha doğru bir karar olacaktır. Koltuk takımınızı hayal ettiğiniz tarza uygun olarak seçtikten sonra emin olun geri kalan her şeyi buna göre seçmek çok daha kolaydır. Modern koltuk  takımlarını tercih etmek isteyenlerin en sık yaptığı hataların başında renk yanılgısına düşerek yanlış bir stilde koltuk tercih etmek gelmektedir.

Modern çizgilerde koltuk ya da mobilya alırken dikkat edilmesi gereken detaylar;

1. Mobilyanın sağlamlığı…

Modern koltuk takımları satın alınırken en çok gözden kaçırılan detay mobilyanın sağlamlığıdır. Kaliteli bir ahşap ürünler  tercih edilmediği taktirde uzun ömürlü bir kullanım söz konusu kesinlikle olamaz. Eğer mobilyalarını bir kaç yıl sonra yenilemeyi düşünmüyorsanız kaliteden ödün vermeden  dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan biridir. Renk ve tasarımın albenisi nedeniyle modern koltuk takımı seçiminde en sık yapılan hataların başında kalitenin gözden kaçıyor olması gelmektedir. Kalitesiz malzemelerin kullanıldığı koltuklar, görsel etkileyiciliğe sahip olsalar da iyi bir kullanım sağlamayacakları için problem yaşamanıza neden olacaklardır. Bu nedenle koltuk  takımında kullanılan  mobilyanın hangi malzemelerden yapıldığına dair detaylı bilgi almalısınız.

2. Ergonomi…

Evde geçirilen zamanın çoğu koltuklar üzerinde geçiyor. Kahvenizi elinize alıp TV izlemeyi,  ayaklarınızı uzatıp kitap okumayı ve keyif yapmayı sevenlerdenseniz konfor önemli bir detaydır. Şekilden şekle girdiğimiz koltukların bize konfor sağlayabilmesi için ergonomik özelliklere sahip olması gerekiyor. Kullanım kolaylığı sağlayabilecek fonksiyonel özellikleri de bulunan bir koltuk takımı, evinizde kullanmaktan keyif aldığınız eşyanız haline gelebilir.

3. Yatak olabilme…

“Aman hayatım evimiz geniş, odalardan birini misafir odası yaparız.” Diyerek söylediğiniz bu cümleyi yapamayanlardansanız . Güzel bir koltuk takımı gördüğünüzde ona hemen sahip olmak ister, çoğu zaman ekstra özelliklerine bakmadan karar verirsiniz. Beğendiğiniz o gösterişli koltuk takımını hatırlayın. Yatak olabilme özelliğine sahip olmaması o an için umurunuzda olmayacaktır. Fakat zaman içerisinde kullanım sırasında bu özelliğe ihtiyaç duyduğunuzu fark edeceksiniz  Bu nedenle modern koltuk takımı alırken en çok yapılan hatalardan biri de yatak olabilme özelliğine sahip olmasına dikkat edilmelidir.

4. Konfor…

Pofuduk minderleri ile konforlu olduğunu düşündüren koltuklar, aslında sandığınız kadar rahat olmayabilir. İçerisine gömülerek oturmanıza neden olan bu koltuk takımları, zaman içerisinde vücut ağrılarınızın oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle modern koltuk takımı seçimi yaparken gerçekten konforlu bir takım aldığınıza emin olmalısınız. Bu konuda dikkat etmeniz gereken şey koltukta kullanılan süngerin kalitesi olacaktır. Tabi ki bu konuda uzman olmadığınız müddetçe sünger kalitesini tam olarak anlayamazsınız. Ancak ürün özellikleri içerisinde ekstra ağır gramajlı sünger kullanımı, kuş tüyü süngerin tercih edilmiş olması gibi unsurlar gördüğünüzde, ekstra bir rahatlık sağlayacağını tahmin edebilirsiniz.

5. Kumaş kalitesi Ve Renk Seçimi

Koltuk takımı seçiminde en sık yapılan hatalardan biri de kumaş yapısına dikkat etmemek ve modern koltuk takımı seçiminde bulunurken kolay yanmayan ve terletmeyen bir döşeme kumaşının tercih edilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Kumaş oturum rahatlığı sunmanın yanı sıra, silinebilir özellikte olursa işinizi büyük ölçüde kolaylaştırır. Birleştirme yerlerinin sağlam dikişlere sahip olması da dikkat etmeniz gereken bir diğer detaydır. Kumaş türü olarak ise kadife başta olmak üzere şönil, goblen, tüvit ya da teflonlu kumaşları tercih edebilirsiniz. Sentetik viscon, keten ve koton da iyi bir kumaş seçimi olabilir. Sık dokunmuş kumaş yapısına sahip olursa daha dayanıklı olacağını unutmamalısınız. Deri döşemeye sahip olan koltuklar da gösterişli oldukları için cazip gelebilir. Ancak gerçek deri kullanmak maliyetli olduğu için birçok marka suni deri kullanmayı tercih eder. Suni deri de her ne kadar temizliği kolay olsa bile, her mevsim kullanım için uygun olmadığından tercih ettiğinizde beklediğiniz konforu sağlamayabilirsiniz. Son dönemde modern koltuk  takımı seçenekleri içerisinde açık renklerin ön plana çıktığını görmekteyiz. Bu tonlara uygun mobilya ve aksesuar kullanarak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Mobilyask.com firması olarak imalatını yaptığımız tüm ürünlerde bu detaylar göz önünde bulundurularak tasarlanmaktadır. Ürünlerimizde iskeletinin sağlamlığından, kumaşına, süngerine ve konforu olmak üzere en ince ayrıntısına kadar özen gösterilmektedir.

Koltuk Alırken

Koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Salon koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gerekenleri size yazmak istiyoruz. Koltuk takımı alırken bazı püf noktalar vardır. Bir iç mimar olarak size bu konuda bilgi vermek istiyorum. Koltuk takımının belli özellikleri vardır. Bunlar çok önemlidir. Sırası ile bu adımları size yazmak istiyoruz.

Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz [20 Adım]

1. Koltuk takımında araştırma çok önemlidir. Buna mutlaka dikkat edin.

Araştırma yapmak için internet sitelerine bakabilir veya mobilya mağazalarına bakabilirsiniz. Ama ne kadar çok çeşit görürseniz o kadar farkındalığınız artar. Koltuk takımları kategorimizi mutlaka inceleyin ve canlı desteğimizden yardım alın.

2. Koltuk takımı alırken tasarıma karar vermeniz çok önemlidir.

Koltuk takımı tasarımla ilgilidir. Evinizde en çok vakit geçirdiğiniz mobilya koltuk takımıdır. Koltuk takımı alırken dikkat etmeniz gereken bir adımda kesinlikle hangi tarz koltuk takımı seçmeniz gerektiğidir. Modern mi? Chester model mi? Retro mu? Bunları evinizdeki mobilyalara göre karar vermek çok önemlidir. Avangart model seçerseniz bunla ilgili detaylı araştırma yapmanız lazımdır.

3. Koltuk Takımında Rahatlığın Önemi.

Sert sünger mi? Yumuşak Sünger mi? Seçim sizin tabii ki ama ben soft süngeri tavsiye ediyorum. Soft (yumuşak) sünger koltuğun kalitesini gösterir. Çünkü gerçekten normal sert süngerden daha pahalıdır. Yumuşak olması yeterli değildir. Dansitesi de yoğun olmalıdır.

4. Koltuk Takımında Ayaklara Dikkat Etmek Önemlidir.

Koltuk takımının bir diğer dikkat edilmesi gereken adımı da ayaklarıdır. Ayakların sağlam olması çok önemlidir. Tercihen ahşap ayak seçmek daha iyidir. Tabii ki ekonomik modellerde genellikle plastik ayak kullanılmaktadır. Ama üst segment bir koltuk takımı alıyorsanız ayakları ahşap veya demir olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca yerden yüksek modeller temizleme ve görsellik açısından çok daha iyidir.

5. Koltuk Takımında Kumaş Seçimi Yaparken Kaliteye Dikkat Edin.

Kumaş koltuğun süngerden sonra en önemli özelliğidir. Bir insan için derisi onun kılıfı ise aynı şey koltukta kumaş için geçerlidir. Silinebilir kaliteli bir kumaş seçmek koltuğunuzun ömrünü uzatacaktır.

6. Koltuğun İskeletine Dikkat Etmeniz Önemlidir.

Bunu anlamak belki de bir koltuk takımı için en zorudur. Burada firma ön plana çıkar. Güvenilir firmadan almanın önemi burada ortaya çıkar. Mobilyask.com Cerrah Mahallesi Kalburt Mevkii No:1 de Albimo mobilya markası olarak üretmektedir. Kısaca güvenilir firma iyi koltuk takımı üretir. Çünkü kaliteyi korumak zorundadır. Ama merdiven altı üreticiler bunu önemsemeyecektir. Onun için güvenilir marka olan Mobilyask.com’dan gönül rahatlığı ile ürün alabilirsiniz

7. İki Yıl Koltuk Takımında Garanti Olmasına Dikkat Edin.

Mobilya firmasından ürün alırken en az iki yıl garanti süresi olmasına dikkat edin. Çünkü koltuk takımlarında servis vb. sorunlar çıkabilmektedir. Garantili bir ürün markanın güvencesi altındadır. Mobilyask.com her ürününe iki yıl garanti vermektedir.

8. Fonksiyona Dikkat Edin.

Şıklık kadar fonksiyonda önemlidir. Burada rahatlık ve kullanım önemlidir. Oturum yerlerinin geniş olması ve yastıklarının rahat olması önemlidir. Sırtlı mı yoksa yastıklı mı? Buna karar verilmesi gerekmektedir. Kırlentlerin rahat olması önemlidir. Beli desteklemesi ve ayaklarınızın rahatça yere dokunması önemlidir. Kısaca fonksiyon gerçekten çok önemlidir.

9. Evin ve Koltuk Takımının Ölçüleri Uyuşmalıdır. 

Salonunuzun ölçülerini almanız ve içmimarlarımıza iletmeniz durumunda size yerleşimde ve seçimde yardımcı olunacaktır.

10. Alacağınız Koltuk Takımında Fiyat Önemlidir. 

Ürünleri inceledikten sonra beğendiğinizde ürünün fiyatı artık asıl konumuz olmaktadır. Burada uygun fiyat politikası ile koltuk takımı alabilirsiniz. Kampanyalı koltuk takımları ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

11. Koltuk takımı Kırlent Seçimine Dikkat Edin.

Koltuk takımı alırken kırlent yani yastık seçimi pek önemsenmiyor. Ama bence kırlent seçimi ve özellikle renk kombini çok önemlidir.

12. Satış Danışmanına Doğru Sorular Sorun.

Bir koltuk takımı alırken sormanız gereken sorular vardır. Kaç yıl garanti, Ödeme şekli ve kumaş kalitesi gibi ve kendi üretiminiz mi? bu soruları satış danışmanına sorun.

13. Kolları Test Edin.

Ürünü almadan önce kollara hafif bir baskı yapıp sağlamlığını sınayın.

14. Rahatlığını Test Edin.

Mutlaka oturun ve hafifçe üzerinde yaylanın. Bu sayede hem dayanıklığı ve rahatlığı test edersiniz. Gıcırtı vb gibi sesler geliyorsa almayın.

15. Süngeri hissedin.

Evet elinizle koltuk oturma ve sırt yerine bastırın ve sünger kalitesini hissedin. Eğer süngerde fazlaca çökme hissederseniz almayın. Çok sert ise yine almayın.

16. Mekanizmalı ve Açılırsa Test Edin.

Koltuk takımı fonksiyonlarını bir kaç kez test edin. Mağazada bozulmuş olan evde de bozulacaktır.

17. Kumaşı elinizle iyice test edin ve gezdirin.

Kumaş elinizde huzursuz bir his bırakıyorsa teninize ve bedeninize uygun bir kumaş yapısı yoktur.

18. Silinebilir mi Mutlaka Sorun.

Bazı koltuklar ne yazık ki silinebilir olmuyor. Lütfen satış danışmanına almadan önce sorun.

19. Evinize rahat taşınabilecek mi?

Evet pek çok zaman bu adımı atlarız. Ama koltuk takımı bazen daire kapılarından veya merdiven boşluklarından sığmayabiliyor. Onun için mutlaka kontrol edin ölçüleri.

20. Odaya Uygunluğunu Mutlaka kontrol edin!

Odanıza uyacak ve salonunuzla uyum sağlayacak tasarımları almayı unutmayın.

Avrupa'ya Mobilya Gönderimi

Yurtdışına Mobilya Gönderimi

Türkiye’de üretilen mobilyaların son derece estetik ve efektif bir şekilde tasarıma sahip olmalarının yanı sıra aynı zamanda uzun süreli kullanıma uygun bir yapısının bulunması tüm dünyada yüksek düzeyde ilgi uyandırır. Özellikle Türkiye’de yaşayan ve bazı sebeplerden dolayı yurtdışına çıkmak zorunda kalanlar için yurtdışına mobilya gönderimi yapılması mümkündür. Buna karşın dikkat herhangi bir aksaklık yaşanmadan gönderimin yapılabilmesi adına son derece kritik mahiyete sahip pek çok durum bulunmaktadır.

Yurtdışına Mobilya Nasıl Gönderilir?

Türkiye’den yurtdışına mobilya gönderimi için bazı prosedürler bulunmaktadır ve gönderim yapmak isteyenlerin bu prosedürleri harfiyen yerine getirmesi beklenir. Başta gümrük işlemleri olmak üzere yolculuk boyunca yaşanabilecek aksaklıkların ortaya çıkmasını engellemek adına profesyonel destek alınması tavsiye edilmektedir. Aksi durumlarda süreç zorlaşabileceği gibi gönderilecek mobilyaların deforme ya da tahrip olması da oldukça olasıdır.

Yurtdışına Hangi Mobilyalar Gönderilebilir?

Türkiye’de yaşıyor olduğu halde bazı zorunluluklar ile yurtdışına yerleşecek olanları ya da yurtdışına yaşayan yakınlarına mobilya göndermek isteyenler için yurtdışına hangi mobilyalar gönderilebilir? Sorusu merak edilmektedir. Yurtdışına gönderimi yapılan mobilyalar genel hatlarıyla;

• Yatak Odası Takımları

• Çocuk ve Genç Odası Takımları

• Yemek Odası Takımları

• Oturma Grupları

• Koltuk Takımları

ve benzerleri şeklindedir. Bu listenin uzatılması da mümkündür. Bu noktada en büyük öneme sahip olan durum ise Türkiye’den yurtdışına mobilya gönderimi konusunda var olan prosedürler ve yasal düzenlemelerdir.

Hangi Ülkelere Mobilya Gönderimi Yapılır?

Yurtdışına mobilya göndermek isteyenler çoğunlukla Avrupa bölgesine gönderim yapmak istiyor olduğundan bu taleplere karşılık olarak

• Almanya

• Avusturya

• Fransa

• İsviçre

Gibi Avrupa ülkeleri başta olmak üzere pek çok farklı Avrupa ülkesine mobilya gönderimi yapılabilmektedir.

Yurtdışına Mobilya Gönderirken Talep Edilen Belgeler?

Yurtdışına mobilya gönderimi durumlarında özellikle gönderim yapılacak ülkelerden başta gümrük işlemleri olmak üzere pek çok noktada özel talepler bulunmaktadır. Çoğunlukla

• Pasaport fotokopisi

• Kimlik fotokopisi

• Konsolosluktan ve yerleşim yerinden alınmış ikametgah adresleri

• Gönderim yapılacak mobilya listesi

Gibi evraklar talep edilir. Bununla birlikte gümrük vergisi ve diğer harçlar da bu listeye eklenebilir. Yurtdışına mobilya gönderimi konusunda profesyonel destek alınması halinde ise gönderimi yapacak olan kişilerin bu tarz evrak işleri ve diğer gerekliliklerle ilgilenmesine gerek yoktur.

Ayrıca yurtdışına mobilya gönderimi konusunda bir diğer yasal zorunlulukta mobilyaların demonte vaziyette olmaları ve buna ek olarak talep edilen niteliklerle muhafaza edilmiş olmalarıdır. Dolayısıyla bu gerekliliklerin de yerine getirilmesi zorunludur.

Firmamız arzu edilen tüm belgeleri ve gereklilikleri herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına profesyonellikle tamamlayarak gönderim sürecini aktif olarak yürütür ve danışmanlık hizmetini sağlar. Bu bağlamda yurtdışına mobilya gönderimi konusunda yaşanabilecek;

• Gerekli belgelerin temin edilmemiş olması

• Fiziki gerekliliklerin yerine getirilmemesi

• Yasal düzenlemelere uyulmaması

• Mobilyaların deforme olması ya da hasar alması

Gibi olumsuzlukların tamamen önüne geçilmiş olacaktır.

Almanya'ya Mobilya Gönderimi

Türkiye’den Almanya’ya Mobilya Gönderimi

Sınırların kalktığı global dünya düzeninin en kaliteli ve şık mobilyalara sahip olabilmek adına Türkiye’de üretilen mobilyaları Avrupa’da da kullanabilmek adına bütün engeller ortadan kalkmıştır. Türkiye’den Almanya’ya mobilya gönderimi ile Türkiye’de üretilen mobilyaların hiçbir sorun yaşanmadan Almanya’da kullanılabilmesi mümkün olmaktadır.

Yurtdışına Mobilya Gönderme Fiyatları

Yurtdışına mobilya gönderimi fiyatları konusunda temel belirleyiciler bulunmaktadır ve bu belirleyicilerin gönderimi yapılacak mobilyaların m3 cinsinden hacminden gönderim yapılacak adrese kadar farklılıklar içermektedir.

Almanya’ya Mobilya Göndermek

Almanya’ya mobilya göndermek için profesyonel destek alınarak taşımacılık sürecinin tamamlanması pek çok farklı konuda avantaj elde edilmesini sağlar. Bilineceği üzere bu tarz işlemlerde ülkelerin yasal protokolleri farklılıklar içerebildiği gibi aynı zamanda teknik detaylar da profesyonellik gerektirmektedir.

Türkiye’den Almanya’ya Mobilya Getirmek

Türkiye’den Almanya’ya mobilya getirmek isteyenlerin belirtilmiş olduğu gibi profesyonel destek alması kesinlikle gerekmektedir. Profesyonel destek alınması gümrük işlemleri dahil olmak üzere ülkelerin belirlediği yasal zorunlulukların ve şartların belirlenebilmesi adına da kritik bir öneme sahiptir. Dolayısıyla herhangi bir aksaklık yaşanmadan mobilya gönderimi yapılması arzı ediliyorsa alanında uzman firmalara başvurulmalıdır.

Türkiye’den Almanya’ya Mobilya Göndermek

Özellikle Türkiye’de üretilen mobilyaların kalitesi ve tasarım bakımından son derece hoş ve naif bir yapıya sahip olmasından etkilenenler ve mobilya konusunda tüm dünyada öncü olan Türk mobilyalarına sahip olmak isteyenler için Türkiye’den Almanya’ya mobilya göndermek mümkündür. Gerekli olan yasal prosedürlerin tamamlanması ile birlikte arzu edildiği ölçüde ve boyutta mobilyanın Avrupa’nın her şehrine olduğu gibi Almanya’nın Stutgart, Köln, Frankfurt ve Dortmund şehirlerine de gönderim yapılabilmektedir.

Türkiye’den Almanya’ya Mobilya Nasıl Gönderilir?

Gönderimi yapılacak olan mobilyalar demonte hale getirilir ve en etkili şekilde muhafaza edilebilmesi adına taşımacılık yasalarına özel şekilde korunur. Sürecin geri kalanında arzu edilen bölgelere gönderimin yapılabilmesi adına taşımacılık başlatılır. Gerekli olan gümrük işlemleri tamamlanır ve adreslere mobilyalar teslim edilir.

Türkiye’den Almanya’ya Mobilya Nasıl Gönderilir?

Köln, Frankfurt, Stutgart ve Dortmund gibi şehirlere gönderim yapılabilmektedir.

Almanya’ya Mobilya Gönderirken Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

Almanya’ya mobilya gönderirken EFT, banka havalesi ya da kredi kartı gibi ödeme seçeneklerin kullanılabilmesi mümkündür.

Türkiye’den Almanya’ya Mobilya Gönderimi İşlemleri Sırasında Mobilyalar Hasar Alır mı?

Profesyonellikle sağlanan hizmetler kapsamında mobilyaların hiçbir şekilde zarar almaması adına gerekli olan tüm özen ve hassasiyet en yüksek düzeyde gösterilmektedir. Dolayısıyla ilk üretildikleri anda olduğu gibi mobilyalar muhafaza edilmektedir.

Türkiye’den Almanya’ya Mobilya Gönderimi Ne Kadar Sürer?

Gönderimi yapılacak olan şehre göre farklılık gösteriyor olmakla birlikte Türkiye’den Avrupa’ya yapılan mobilya gönderimleri çoğunlukla 10 ile 30 gün arasında tamamlanabilmektedir. Bu noktada yaşanabilecek olumsuzluklar çoğunlukla gümrük işlemleri ve benzeri yasal düzenlemelerden kaynaklanır.

Türkiye’den Almanya’ya Mobilya Gönderim Fiyatları Ne Kadardır?

Türkiye’den Almanya’ya mobilya gönderimi fiyat tarifeleri standardize edilmiştir fakat buna karşın fiyatlandırmayı belirleyen birden fazla belirleyici bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı gönderim bölgesine ve gönderilen mobilyalara göre fiyatlar değişiklik gösterir.

Üye Ol

E-posta adresinize bir parola gönderilecek.

Kişisel verileriniz, siparişinizi işlemek, bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek ve aşağıda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır. gizlilik ilkesi.

Or

Kayıt Ol

Bu siteye kaydolmak, sipariş durumunuza ve geçmişinize erişmenizi sağlar. Aşağıdaki alanları doldurmanız yeterlidir, sizin için kısa sürede yeni bir hesap oluşturacağız. Sizden yalnızca satın alma sürecini daha hızlı ve daha kolay hale getirmek için gerekli bilgileri isteyeceğiz.
Üye Ol